Skip to content Skip to footer

Otel Kapıları

Oteller çok uzun zamandır konaklama amacıyla kullanılan yapılardır. Bu yapıların diğer yapılarda olduğu gibi kapılara ihtiyacı vardır. Gerek giriş kısmında gerekse müşterilere tahsis edilen odalarda emniyeti sağlayan dayanıklı kapılar kullanılmalıdır. Toplu kullanım alanlarından biri olan otellerde hırsızlık gibi etik olmayan birtakım olayların yaşanmaması için ekstra güvenlik içeren kapılar tercih edilir. Bu bağlamda otel kapı çeşitlerini inceleyerek oteliniz için en iyi ürünü temin edebilirsiniz.

Otel odalarında bulunan kıymetli eşyaların ve bireylerin koruma altına alınması kadar mahremiyetin de mümkün mertebe sağlanması beklenir. Bu sebeple otel kapıları müşterilerin kişisel alanlarını oluşturmalarına ve bu alanda güvende kalmalarına yardımcı olur. Çeşitli dış faktörlere karşı üstün bir direnç göstermesi için özel malzemeler kullanılarak imal edilen bu kapılar aynı zamanda otelin dekorasyonuna olumlu katkı sağlar.

Otel Kapı Modelleri ve Çeşitleri

Otel odası kapısı ise anahtarlı ya da kartlı sistemle çalışır. Hem estetik görünümü iyileştiren hem de hijyenik ve dirençli oda kapıları sayesinde müşteriler kendilerini çok daha güvende hissedeceklerdir. Bu güven müşterinin memnuniyetini artırarak oteli tekrar ziyaret etmeleri için bir sebep sunabilir.

Birbirinden zarif otel kapı modelleri arasında kompozit malzemelerden imal edilen kapı çeşitleri en sık tercih edilen ürünlerdir. Çünkü bu kapı çeşitleri darbelere karşı oldukça dayanıklıdır ve kolay kolay yıpranma göstermez. Böylece ekonomik açıdan sizlere kolaylık sağlar. Elektronik kilit uyumlu otel kapıları NFC, RFID ya da manyetik şerit teknolojileri kullanılarak tasarlanır. Müşteriye verilen kart, kapıya tutularak ya da belirli kısma yerleştirilerek kapının açılmasını sağlar.

Kartlı kilit uyumlu otel kapılarının yanı sıra butik otellerde ya da pansiyonlarda hâlâ anahtarla açılan kapılar kullanılır. Bu kapılar tıpkı evlerinizdeki kapılar gibi anahtar yardımıyla açılır ya da kilitlenir. Ancak büyük ve gelişmiş otellerde daha geniş güvenlik önlemleri alındığı için kapılar her yönden fayda sağlayıcı olmalıdır. Örneğin yanmaya dayanıklı otel kapıları olası bir yangın durumunda yangını belli bir süre için önleyebilir ve yangın sonrası ortaya çıkan tahribattan nasibini almaz.

Son derece sağlam, darbelere ve diğer dış etkenlere karşı dirençli olan ADOKAPI otel kapı çeşitleri hem ısı hem de ses yalıtımı hususunda da başarı kaydeder. Nemden, ıslaklıktan ve buhardan etkilenmeyen bu kapılar dökülme, kabarma, yıpranma ve şişme gibi oluşumlara izin vermez. Böylece gönül rahatlığıyla uzun vadeli kullanım sunar. Her bir kapının kendine özel kilidinin, anahtarının ya da kartının olması müşterilerin konforunu artırır ve böylece otele olan rağbet artar.

Otel Kapı Fiyatları

Otellerin şıklığını, emniyetini ve yalıtımını sağlamada öncü olan otel kapıları fiyatları pek çok kişinin araştırdığı konular arasında bulunur. Özellikle otelini çok daha donanımlı ve güvenli hale getirmeyi amaçlayanlar için bu ürünlerin fiyat değerlerini bilmek önemlidir. Bu bağlamda otel kapısı fiyatları incelemesi yapıyorsanız her bir kapı için farklı değerle karşılaşmanız olasıdır. Çünkü bu ürünlerin değerlerine etki eden bazı etmenler mevcuttur.

Otel kapısının markası, ürünün modeli, çeşidi ve rengi fiyat değerini etkileyen önemli unsurlar olarak sıralanabilir. Sektörde başarısını konuşturan ve kaliteli malzemelerle imalat yapan ADOKAPI ile siz de en iyi otel kapılarını temin edebilirsiniz.