Skip to content Skip to footer

Kapılar hemen her yapının girişinde ve yapının belli başlı bölümlerinde kullanılan ürünlerdir. Gerek güvenliğin sağlanmasında ve gerekse dekorasyonun tamamlanmasında önemli bir rol üstlenen kapılar farklı pek çok çeşide ev sahipliği yapar. Yapıların içerisinde ki dairelerin girişinde ve bu dairelerin bölümlerinde bulunan ürünler günümüzde birbirinden ayrı malzemelerle imal edilerek satışa sunulur. Membran iç kapı bunlardan biridir. 

 

Modern kapı çeşitleri arasında yerini almış olan Membran kapı CNC kullanılarak imal edilen ve tasarımı nedeniyle sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. İşyerlerinde ve evlerde kullanmaya uygun olan Membran kapı , MDF  yüzeyine tutkalın eşit biçimde yayılması suretiyle tutkallayarak basınç ve yüksek ısı yardımıyla üretilir. Aynı zamanda PVC membran kapı olarak da anılmaktadır.

Üç boyutlu kaplama şeklinde de tanımlanan membran kapılar Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından onaylanan ve kanserojen katkı maddesi barındırmayan PVC film kaplanarak imal edilen özel ürünlerdendir.

 

Yaşam alanlarının dekorasyonuna olumlu katkı sunan ve aynı zamanda daire içerisinde yer alan odaları birbirinden ayıran ADOKAPI Membran kapılar, evlerinizde ve işyerlerinizde kullanabileceğiniz birbirinden şık tasarımları ve renk seçenekleriyle de göz doldurur. Membran kapılar diğerlerine oranla ağır bir yapıya sahip oldukları için üç kapı menteşesi kullanılmak suretiyle monte edilmelidir.

İç mimarların son dönemlerde en çok tercih ettikleri kapı türü olan Membran, ADOKAPI ile kaliteyi yakalamak mümkün hale gelir. Son derece hijyenik olması membran kapılara olan ilgiyi çok daha artırmış durumdadır. Yüzeyinde bakteri oluşmayan kapı, alım gücü bakımından bütün segmentlere hitap ederek pek çok alıcı bulabilir. Ayrıca Membran iç kapı modelleri, ADOKAPI sayesinde istenen ölçülerde üretilebiliyor oluşuyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarır.

Şık, gösterişli, zarif ve sade ADOKAPI membran kapı modelleri sayesinde göz zevkinize hitap eden en uygun kapıyı kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Hem evinizin hem de işyerinizin estetiğine büyük katkılar sağlayacak olan PVC membran kapı fiyatları da en az kapının kendisi kadar merak edilen ve araştırılan bir konu olarak öne çıkar. Fiyatıyla beraber söz konusu kapının sunduğu geniş model yelpazesi bu ürünün tercih edilmesinde mühim bir yere sahiptir. 


ADOKAPI’nın Membran kapı modellerini incelediğiniz zaman pek çok farklı tasarımların mevcut olduğunu görebilirsiniz. Kare, dikdörtgen, üçgen, oval, yuvarlak, yarım daire, asimetrik şekil çeşitleri gibi tasarımlarkullanılarak dizayn edilebilen membran kapılar klasik ve modern desenlerle de üretilerek beğeniye sunulur.

Yaşam alanlarına büyük bir yenilik ve şıklık getiren membran kapı özellikleri ile de beğeni toplamayı başarır. Bu özellikleri şu maddelerle açıklamak mümkündür:

 

  • Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanan membran sağlığa zararı bulunmayan bir malzemedir.
  • Kabarma ve dökülme yapmadığı gibi bakteri de tutmaz.
  • Ses yalıtımı sağladığı için gürültü kirliliğini önler.
  • Güçlü ısı yalıtımı sunar ve ısı kaybını önleyerek yakıt tasarrufu yapmanıza olanak tanır.
  • Kolay bir şekilde temizlenir.
  • Modern görünümüyle zarif bir duruş sergiler.

Ahşaba oranla daha hafif bir yapıya sahiptir.

Membran kapıların birden fazla modele sahip olması fiyatına etki eden önemli unsurlardan biri olarak kabul edilir. Farklı desenlere sahip olan, camsız ve camlı membran kapı fiyatları birbirinden farklıdır. Bununla beraber kapının sahip olduğu renk de değerini etkilemede önemli bir rol oynar. Membran kapı modelleri markası kapsamında da değer farkının oluşmasını sağlar. Marka kaliteyi ortaya koyan önemli bir faktördür ve kapının kalitesine göre fiyatı artış gösterebilir.

 

Uzun yıllar kaliteli malzemelerle imalat yapan ADOKAPI güvencesiyle membran kapı modellerini inceleyebilir ve kişisel zevkinize göre seçim yaparak birbirinden şık kapılara sahip olabilirsiniz.