Skip to content Skip to footer

Oda Kapıları

Evler en önemli ve en çok vakit geçirilen yaşam alanlarıdır. Bu yaşam alanları mümkün mertebe kişisel zevke göre dizayn edilir. Bu dizayn sürecine dahil edilen oda kapıları için birtakım kriterlere dikkat etmek gerekir. Elbette yine kendi zevkleriniz doğrultusunda seçim yapabileceğiniz aynı zamanda uzun kullanım ömrüne sahip olmasına dikkat edeceğiniz bu ürünler evinizde bulunan ya da bulunacak diğer mobilyalarla uyum içinde olursa kombinasyon tamamlanabilir. 

Oda kapıları fiyatı, modelleri, çeşitleri ve renkleri pek çok kişi tarafından merak edilerek araştırılan hususlar arasında yer alır. Çünkü hem hoş bir görünüme sahip olan hem de sağlam oda kapıları temin etmek her bireyin hakkıdır. Yeni bir eve taşınacak olanlar ya da evini yenilemek isteyenler kendi zevklerini ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmak suretiyle dayanıklı ve uzun kullanım ömrüne sahip ergonomik oda kapılarına sahip olabilirler.

Oda Kapıları Modelleri ve Renkleri

Evlerin olmazsa olmazı olarak nitelendirilebilecek ürünlerin başında oda kapıları gelir. Oda kapıları modelleri ile göz zevkinizi besleyecek ve aynı zamanda rahat bir şekilde kullanabileceğiniz kapıları inceleyebilirsiniz. Yaşam alanınızda mahremiyet oluşturmanıza olanak tanıyan iç oda kapıları hem kişisel alanınızı koruma altına almanıza hem de güvenliği sağlamanıza yardımcı olur. Üstelik söz konusu ürünler evinizin atmosferine olumlu katkı sunarak havanızı değiştirir.

Günümüz trendlerine uyumlu ADOKAPI modern oda kapıları ile üstün bir estetik görünüm elde edebilirsiniz. Düz ve detaysız oda kapılarıyla birlikte pek çok farklı işlemle detaylandırılan ev içi oda kapıları sayesinde geniş bir çeşit yelpazesiyle karşılaşabilirsiniz. Bir kısmı buğulu camdan oluşan kapı modellerinin yanı sıra tümü camdan imal edilen ve oldukça şık bir görünüm sunan kapılar da son zamanların en çok tercih edilen ev iç kapıları arasında yer alır.

Odalarınız için seçebileceğiniz kapı modelleri farklı malzemelerden imal edilebilir. Bu malzemeler arasında yer alan ahşap gerek doğal görünümüyle gerekse dayanıklılığıyla ön plana çıkar. Bu bakımdan ahşap iç kapılar hem geleneksel hem de modern çizgide seçim yapmayı arzu edenler için daima ilk sıralarda yer alır. Kendine has duruşu ve konumlandırıldığı ortama ferahlık veren enerjisiyle ahşap oda kapıları fiyatları ile de göz doldurur.

Son derece işlevsel ve kaliteli oda kapıları arasında kendine yer bulan bir diğer model, PVC kapılardır. PVC kullanılmak suretiyle kaplanan PVC oda kapıları MDF kullanılarak imal edilir. PVC ile kaplanan bu ürünler mümkün mertebe dayanıklılık sunar ve kapıyı uzun ömürlü hale getirerek hasarlara karşı koruma altına alır. Üstelik bu kapılar da diğer kapı modelleri gibi farklı desenlerde ve tasarımlarda imal edilebilir.

Evinizde bulunan mobilyalarla uyum sağlayacak renkli oda kapıları sayesinde göz alıcı kombinasyonlar yapabilirsiniz. İç ferahlatıcı ve dikkat çekici renkli kapıları klasikleşen beyaz oda kapıları yerine tercih ederek farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Elbette beyaz kapılar da pek çok mobilyayla uyum içinde olacaktır ancak günümüzde renk seçeneğinin de artmış olması daha uyumlu ürünleri bir araya getirmeye olanak tanır. Bu da farklı oda kapıları renkleri arasından seçim yapabilmeniz anlamına gelir.

Beyaz kapıların yanı sıra imal edilen gri oda kapıları ile evinizde kendi stilinizi kolay bir biçimde oluşturabilirsiniz. Üstelik tek renkli kapılar yerine birden fazla rengi bünyesinde barındıran kapı modelleriyle de farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Farklı seçeneklerle renklendirilen hoş görünümlü kapılara şans vererek evinizin estetiğine katkı sağlayabilirsiniz.

Hangi Oda Kapıları Tercih Edilmeli?

En kaliteli oda kapıları arasında ilk sırayı kompozit kapılar alır. Çünkü bu kapıların kasa ve pervazları ahşap kompozit yapılı olarak üretilir. Kanatta kullanılan pvc levha ve yapının içerisinde bulunan ek bileşenler sayesinde bu seri, oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir.Böylece kompozit kapı ürününün uzun yıllar estetik görünümünü kaybetmeden kullanılması sağlanır. Bununla birlikte daha uygun maliyetli kapı seçmek isterseniz kompozit kapıları tercih edebilirsiniz.

Evinizin atmosferini değiştirecek göz alıcı dizaynlara sahip oda kapı modellerini sektörde adından başarıyla söz ettiren ve uzun yıllardır kaliteli ürünleriyle öne çıkan ADOKAPI güvencesiyle temin edebilirsiniz.