Skip to content Skip to footer

WC Kapıları

Tuvaletler, yaşam ve çalışma alanlarının olmazsa olmaz bölümleri arasında bulunur ve mahremiyet sağlanması esastır. Bu sebepten dolayı WC kapıları en az WC’ler kadar önemli ürünlerdir. Bu ürünlerle birlikte tuvaletlerin güvenliği sağlanır ve mahremiyet koruma altına alınmış olur. Söz konusu kapıların bazı kriterler doğrultusunda dizayn edilmesi, kullanışlılığı açısından önem taşır.

Uzun kullanım ömrüne sahip olan sağlam WC kapıları sayesinde her yapının kendine has tuvalet kapısı temin edilebilir. WC’lerin çok daha kullanışlı ve rahat olması bakımından ehemmiyet taşıyan bu kapılar tuvaletlerin yapısına uygun olarak imal edilir. Çünkü tuvaletler diğer yaşam alanlarından biraz farklıdır. Ancak bu farklılık WC kapı çeşitleri bağlamında var olan seçenek yelpazesini daraltmaz. Yani tuvalet kapıları hem ergonomik hem de şık modellerle üretilerek beğeniye sunulur.

WC Kapı Modelleri ve Çeşitleri

Tuvalet denince akla ilk gelen elbette mahremiyet ve hijyen kavramlarıdır. Her ikisinin de en iyi şekilde sağlanması bakımından değer taşımakta olan WC kapı modelleri ile tuvaletin girişini daha görkemli hale getirebilirsiniz. Konumlandırıldığı alanda ferah bir atmosferin oluşmasına olanak tanıyan birbirinden farklı modellerle hem fonksiyonel hem de estetiksel anlamda maksimum verim alabilmeniz mümkündür.

Tuvalet kapıları hemen her yapıda ihtiyaç duyulan ürünlerdir. Bu kapsamda imal edilen benzinlik WC kapıları benzinliklerin tuvaletlerinde kişisel alanı korumak üzere tasarlanır. Bu tür toplu kullanım alanlarında uzun ömürlülüğü sağlamak adına  kompozit WC kapıları tercih edilir. Bilindiği üzere kompozit neme, suya ve darbelere karşı oldukça dirençli malzemelerdir. Dayanımının yüksek oluşu söz konusu malzemeden imal edilen kapıları daha cazip kılar.

AVM WC kapıları da toplu olarak kullanılan AVM tuvaletlerinin emniyetini sağlaması bakımından üstün ürünlerdir. Yaşam alanlarının çok daha kullanışlı olması bakımından üretimi sağlanan engelli WC kapıları engelli bireylerin tuvaletlere daha rahat girmelerine olanak tanır. Böylece her birey zahmetsizce ihtiyacını giderebilir. Engelli WC kapı ölçüleri minimum 120 cm açılmalıdır ve yine 120 cm uzunluğunda olmalıdır. 

WC kapı ölçüleri incelendiğinde genişliğinin ortalama 70 cm olduğu görülür. Ancak standart ölçülere göre WC kapısı 80×210 cm ölçülerinde olmalıdır. Sensörlü WC kapısı oldukça ilgi gören bir kapı çeşididir çünkü sahip olduğu sensör sayesinde kişiyi algılayarak otomatik olarak açılır ve kapanır. Dışarıdan müdahaleyle açılması oldukça güç bulunan, kuvvetlendirilmiş kompozit WC kapıları aynı gruptaki ya da farklı gruplardaki birden fazla materyalin en iyi nitelikleri alınarak üretilir.

Estetiksel açıdan hoş bir görünüme sahip olan WC kapısı kullanılan malzemeler sayesinde dış faktörlere karşı dirençli ve uzun seneler kullanılabilen ürünlerdir. Genel olarak toplu kullanılan alanlarda engellilere özel olarak düzenlenmiş tuvaletlerin girişlerine konumlandırılan ahşap kompozit kapıları evinizin tuvaleti için kullanabilirsiniz. Sudan etkilenmeyen WC kapıları sayesinde kapılarınız uzun müddet temiz kalır ve yeni gibi görünür.

WC Kapı Fiyatları

Islaklıktan ve nemden etkilenmeyen WC kapıları oldukça kolay bir şekilde temizlenebilir ve nem ya da sudan etkilenmediği için kabarma, şişme, dökülme, yıpranma yapmaz. WC kapı fiyatları ürünün bazı niteliklerine göre farklılık gösterir. Kapının sahip olduğu fonksiyon fiyatının belirlenmesindeki önemli etkenlerdendir. Bununla beraber kapının markası, modeli, rengi ve satışını yapan mağazanın benimsediği fiyat politikası da değerini etkileyen diğer faktörlerdir.

İşlevsel ve dikkat çekici modellerin üretimini gerçekleştiren, sektöründe öncü isimler arasında yer alan ADOKAPI, yılların tecrübesini kaliteli malzemelerle buluşturarak dayanıklı WC kapılarını dizayn eder.