Skip to content Skip to footer

Kapılar çeşitli yapıların güvenliğini ve estetiğini sağlamak üzere kullanılan ürünlerdir. Söz konusu ürünler bir yapıdaki daireye ya da dairenin içerisinde bulunan odalara girip çıkmayı mümkün hale getiren aralıklara yerleştirilir. Bu sayede her bir yapının girişi, her daire ve her oda ayrıştırılmış olur. Kapılar, kullanıldıkları alanlara göre farklı modellerde ve farklı malzemeler kullanılarak dizayn edilir. MDF kapı da bu çeşitliliğin bir parçası olarak kullanıma sunulur.

 

Trend kapı üretim malzemeleri arasında kendine yer bulan MDF’nin açılımı Medium Density Fiberboard olmaktadır ve bu ifade Türkçeye “orta yoğunluklu lifli levha” olarak çevrilebilir. MDF doğada var olan bir madde değildir. Söz konusu ürün birtakım işlemler neticesinde elde edilen ahşap malzeme olarak tanımlanabilir.

 

MDF’nin orta yoğunluklu sunta olarak ifade edildiğini de söylemek mümkündür. Suntanın kalın yapılı hali olan MDF, suntayla kıyaslandığında çok daha dayanıklı ve kaliteli bir malzemedir. Üzerine işlenen desenleri ve oymaları bozulmaksızın muhafaza etme niteliğine sahip olan ADOKAPI MDF kapı ürünleri ön plana çıkmayı başarmıştır. ADOKAPI  ürünlerinin bol model ve renk içermesi seçim yapmanızı zorlaştırsa da her biri göz zevkinizi besleyen tasarımlarla üretilmektedir.

MDF kapılar gerek şık gerekse işlevsel oldukları için pek çok yapıda tercih edilir. Kullanışlı olmasının yanı sıra göz zevkine hitap etmesi, yapıda bulunan diğer eşyalarla, duvarlarla ve mobilyalarla uyum içinde olması bu kapıları öne çıkaran unsurlar arasında yer alır. Güvenliği ve estetiği en güzel şekilde sağlayabileceğiniz bu kapılar yaşam alanınızın havasını değiştirerek bu alanlara ferah ve hoş bir görünüm kazandırır. 


MDF malzemeyle imal edilen kapılar sunduğu pek çok avantaj sebebiyle bu  milyonlarca yapıda kullanılmaya devam eder. MDF kapı fiyatları merak edilen hususlardan biri olan değerlendirilir. Tıpkı duvarlar gibi kapıların da yapılar için önem taşıması MDF ile üretilen kapıları değerli hale getirir.

ADOKAPI’nın MDF kapı ve pervaz modelleri, sunmakta olduğu çeşitlilik sayesinde sizlere zor seçim anları yaşatabilir ancak bu seçim oldukça keyif verici olacaktır. Bu kapsamda kapıların camsız, camlı, dik ya da yatay çizgili, oymalı modellere sahip olabilir. Pek çok evin ve işyerinin dekorasyonuna katkı sağlayan ADOKAPI MDF kapı modelleri ve renkleri ile en iyi seçimi yapmanıza imkân tanır. Modern tasarımların yanı sıra geleneksel çizgide işlenen desenler yaşam alanınızın estetiğini iyileştirerek muazzam bir kombinasyon oluşturur. Beyaz ve gri gibi renk çeşitliliğine sahip olan MDF kapı modelleri içinden yaşam alanınızdaki renk yoğunluğuna ve dekorasyona göre seçim yapabilirsiniz.

Severek kullandığınız MDF kapı özellikleri ile ilginizi daha fazla cezbedebilir. Bu kapıların sahip olduğu özellikleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

 

  • Isı ve ses yalıtımı sağlar.
  • Canlı ve parlak bir görünümdedir.
  • Emniyeti sağlar.
  • Homojen yoğunluğu bulunur.
  • Frezelemede harika sonuç alındığı görülür.

MDF kapı fiyatları üzerinde etki gösteren bir diğer faktör, ürünün üretiminde karşılaşılan zorluklar ve üretim maliyetidir. ADOKAPI her ürününde ürün kalitesini ve işçiliği ön plana almaktadır. Eğer siz de MDF kapı modelleri ve fiyatları ile ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olmak isterseniz araştırmanızı yapabilir, son derece dayanıklı ve uzun ömürlü MDF kapı yatırımıgerçekleştirebilirsiniz. Sektörün öncülerinden olan ve kaliteli malzemeler kullanarak imalat gerçekleştiren ADO GRUP üyesi olan ADOKAPI güvencesiyle istediğiniz MDF kapı modeline kavuşabilirsiniz.