Skip to content Skip to footer

İç Mekan Kapıları 

İç mekan kapıları ev bölümlerini birbirinden ayırmak için kullanılır. Dairelerde, ofislerde, okullarda, otel ve hastane gibi kurumsal alanlarda kullanılan ADOKAPI iç mekan kapıları uzun ömürlü bir kullanım sunar. Sağlam şekilde dizayn edilmiş olması gereken, darbelere karşı dayanıklı ve uzun ömürlü kapıların birçok modeli bulunur. Farklı malzemeler ile üretiliyor olmaları fiyatlarını ve kullanım alanlarını değiştirir. 

ADOKAPI iç mekan kapıları çoğunlukla ahşap ve kompozit karışımı bir aksam ile üretilir. Bu sayede darbelere dayanıklı, nem ve rutubete dayanıklı ve antibakteriyel özelliğe sahip hale gelir. PVC pencere & kapı sistemleri, dayanıklılıkları, yüksek izolasyon özellikleri ve çeşitli tasarım seçenekleriyle öne çıkar. Sahip oldukları bu özellikler ile Türkiye’de en çok tercih edilen iç kapılar arasında yer alırlar. 

Ahşap Kompozit Kapılar 

Ahşap ve plastiğin karışımı ile üretilen ADOKAPI ahşap kompozit kapı modelleri yüksek yoğunluklu polietilen, geri dönüşümlü ağaç talaşı, mantar önleyici, renk pigmentleri, parazit ve küf önleyici bileşenler ile üretilir. Özellikleri arasında:

  • Yanmazlık: Kompozit ahşap iç kapı modelleri B1 sınıfı, zor yanan bir malzemeyle üretildikleri için 20 dakikaya kadar yangına dayanıklı. İç ortamlarda güvenli bir kullanım sağlar.
  • Antibakteriyel özellik: İç mekan kapılarının sahip olması gereken en önemli özelliği kolay temizlenebilir olmaları. Ahşap kompozit kapılar antibakteriyel ve kolay temizlenebilir özellikleri sebebiyle mantar, küf ve bakteri oluşumuna yol açmazlar. Evlerde, okullarda ve kamusal alanlarda hijyenik açıdan gönül rahatlığıyla kullanılabilecek bir seçenek.
  • Boya ve bakım gerektirmemesi: Ahşap kompozit kapılar UV ışınlarına karşı artırılmış koruma özelliği bulundurur. Diğer iç kapılara nazaran daha az renk kaybına uğradıkları için uzun ömürlü bir kullanım sunarlar. Kaliteli malzemeyle üretilirler.
  • Suya dayanıklılık: Ahşap kompozit kapılar suya dayanıklı olarak üretilir. Su emilimine karşı artırılmış koruma sağlarlar. Genleşmeye, şekil bozulmasına veya sarkmaya karşı direnç gösterirler. Bu özellikleri sebebiyle banyo kapısı olarak kullanılmaya da uygundurlar. 

Dolayısıyla oda kapısı olarak kullanılan ADOKAPI kompozit kapılar sağlıklı bir seçenek. Darbelere karşı sağlam olmaları ve birinci sınıf malzemeyle üretilmeleri uzun ömürlü bir kullanım sağlar. Estetik ve şık bir görüntüye sahip oldukları için iç tasarım ile uyumlu olurlar. Türkiye’de en çok tercih edilen iç mekan kapıları arasında ADOKAPI ahşap kompozit kapılar yer alır.

MDF Kapılar 

MDF kapılar “Medium Density Fiberboard” olarak adlandırılan ve orta yoğunluklu sunta anlamına gelen malzeme ile üretilir. MDF’nin ahşap veya diğer selülozik hammaddelerden elde edilen elyafların termo mekanik olarak belirli bir nem oranına yapılandırılmasıyla elde edilir.

MDF iç kapı modelleri özellikle yeni evlerde göze ilk çarpan detaylardan biridir. CNC makinalarında preslenen MDF kapılar, sağlam ve dayanıklı bir iç kapı çeşidi olarak günümüzde kullanılmaktadır.

ADOKAPI bünyesinde tercih edilen ve en sevilen MDF kapı özellikleri arasında CNC makineleri ile üzerine oyma ve desen işlemleri yapılabilen ürünlerdir. Profesyonel bir işçilik ile pürüzsüz bir tasarıma sahip olacak şekilde yapılan bu desenler, iç mekan kapılarının dekorasyon aracı olarak kullanılmasını sağlar. 

Kaliteli, dayanıklı ve insan için sağlıklı bir seçenek olmasının yanı sıra en modern görüntüye sahip ADOKAPI çeşitleri arasında MDF kapılar gelir. Maliyet açısından da uygun fiyatlara sahip olduğu söylenebilir. MDF kapıların özellikleri arasında:

  • Yanmaz yapıda: Bu özelliği ile güvenli bir kullanım sunar.
  • Geniş model yelpazesi: Birden fazla modeli bulunur. Ev dekorasyonuna katkı sağlayacak dekoratif bir ürün olarak kullanılabilir. 
  • Hafiflik: Ahşap kapılara göre daha hafif olan MDF kapılar, montaj ve kullanım kolaylığı sağlar.
  • Ses ve Isı İzolasyonu: MDF kapılar, iyi bir ses ve ısı izolasyonu sağlar, bu da odalar arasında daha fazla mahremiyet ve enerji tasarrufu anlamına gelir.
  • Üretim Esnekliği: MDF, çeşitli şekillerde işlenebilir ve farklı desenlerde oyulabilir, bu da özelleştirilebilir tasarım seçenekleri sunar.

Geniş bir ürün yelpazesi bulunan ADOKAPI ile sunulan MDF iç kapı modelleri çoğu ahşaptan daha dayanıklı. Çeşitli olması sebebiyle farklı istek ve ihtiyaçları başarılı şekilde karşılar. Kaliteli ve şık bir görünüme sahip olması tercih edilmesini sağlayan en önemli özellikleri arasında yer alır. MDF kapılar ile eve adım atıldığı an görülen ilk yer olan kapılar çok daha dikkat çekici görüntülere sahip olurlar.