Skip to content Skip to footer

Banyo Kapıları

Yaşam alanlarının pek çok bölüme ayrılması her bir bölümün kendine özgü işleve sahip olmasını mümkün kılar. Dinlenmek için oturma odası, misafir ağırlamak için salon, yemek pişirmek için mutfak ve duş almak için de banyo gibi çeşitli alanlar gerekir. Tüm bu alanların sınırını oluşturan duvarlara bir ekleme yapılarak giriş ve çıkışlar sağlanır. İşte bu eklemeler kapı olarak adlandırılır. Her bir alana özgü kapı gereksinimi mevcuttur ve banyo kapıları da ihtiyaç duyulan kapı çeşitleri arasında bulunur. Elbette her odanın ya da yaşam alanının kapısı hem ergonomik hem de estetik görünüme sahip olmalıdır. Bu sebeple banyo kapısı seçiminde hem işlevselliğe hem de görünümüne dikkat ediyor olabilirsiniz. Banyonun kullanım amacına uygun bir şekilde dizayn edilen ve çeşitli unsurlara karşı dayanım gösteren bu ürünlere artık kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz. Kullanımı rahat olan pek çok kapı modeli sayesinde göz zevkinize hitap eden ürünlerle tanışabilirsiniz.

Banyo Kapıları Modelleri ve Çeşitleri

Banyolar özel kullanım alanlarıdır. Bazı banyolar alafranga tuvaleti de bünyesinde barındırır. Bu sebeple mahremiyet hususunda büyük bir özen gerekir. Bu mahremiyetin sağlanması için kapılara büyük görevler düşer. Gerektiğinde kilitleyerek içeri kimsenin girmesine izin vermeyeceğiniz, tüm işlerinizi içeride rahatlıkla yapabilmenize olanak tanıyan banyo kapıları modelleri ile öne çıkan ürünlerdir.

Günümüzde banyo kapılarının farklı modellerde imal ediliyor olması hemen her zevke hitap etmesi bakımından önem arz eder. Hem şık hem de kullanışlı ADOKAPI banyo kapısı modelleri sayesinde banyonuzun estetiğini en iyi şekilde sağlayabilirsiniz. Farklı pek çok işlemenin ve desenin yer alabildiği şık banyo kapıları tek renkli olabileceği gibi birden fazla renkle de tasarlanmış olabilir. Çiçek desenli, çizgili ve düz kapılar sıklıkla tercih edilen modellerdir. Yatak odanızın içinde bulunan ebeveyn banyonuz için ebeveyn banyo kapıları modellerine eşinizle birlikte göz atarak kişisel alanınızda da maksimum şıklığa ve uyuma yer açabilirsiniz. 

Yapı sektöründe yaşam alanlarında kullanılan kapılar arasında banyo kapıları ayrı bir öneme sahiptir. Çünkü tuvalet banyo kapıları diğer yaşam alanlarına göre daha dirençli olmalıdır. Özellikle neme ve suya karşı dayanıklı olması gereken tuvalet ve banyo kapıları aynı zamanda uzun seneler kullanılabilecek kilit sistemi de barındırmalıdır.

Estetiği tam anlamıyla sağlamak ve hoş görünümden ödün vermemek adına banyo için kapı modelleri dikkatle incelenmelidir. Ancak sadece göz zevkine hitap eden değil aynı zamanda uzun kullanım ömrüne sahip, kolay kolay yıpranmayan ürünleri tercih etmeniz ekonomik açıdan da size fayda sağlayacaktır. Kullanım amacına en iyi şekilde hizmet eden  kompozit banyo kapıları ile uzun ömürlü kullanım sağlayabilirsiniz.

Hem neme hem de suya son derece dayanıklı olan kompozit tuvalet ve banyo kapıları da tercih edebileceğiniz bir diğer çeşittir. Banyo kapı çeşitleri banyonun nemli yapısına direnç gösterirken şıklığı sağlama açısından da oldukça başarılıdır. Buhardan, nemden ve sudan kolay kolay etkilenmeyen modeller  hem uzun kullanım ömrü sunar hem de dış ortamla bağlantıyı keser.

Banyo Kapı Ölçüleri

Kapılar belirli ölçüler çerçevesinde imal edilir. Banyo kapıları için de standart ölçüler mevcuttur. Bu kapsamda standart banyo kapısı ölçüleri 80×210 cm olarak belirlenir. Genel olarak kapıların genişliği minimum 80 cm olmalıyken banyo kapılarının en az 70 cm olması gerekir. Bu da standart ölçü olarak 80 cm’nin uygun olduğu bilgisini verir. Ayrıca tuvalet kapılarının da banyo kapıları gibi standart olarak 80×210 cm olması uygun bulunur.

Banyo ve Tuvalet Kapısı Fiyatları

Yaşam alanlarında kullanılması zorunlu olan banyo tuvalet kapıları ile göz dolduran ürünlerdir. Bu ürünlerin fiyatları için sabit bir değerden söz etmek doğru olmaz. Çünkü banyo ve tuvalet kapılarının değerlerini etkileyen bazı faktörler mevcuttur. Bu faktörlerden biri, ürünün markasıdır. Marka aynı zamanda kaliteyi yansıtan bir unsurdur.Banyo kapıları fiyatları ürünün sahip olduğu modele, renge ve üretildiği malzemeye göre farklılık gösterebilir. 

Sektörde uzun zamandır önemini koruyan ve güvenilirliğiyle öne çıkan ADOKAPI ile hem evinizin dekorasyonuna uyum sağlayan hem de kaliteli banyo kapılarına ulaşabilirsiniz.