Skip to content Skip to footer

Proje Kapıları

Yurtlar, genel olarak öğrencilerin barındığı toplu yaşam merkezleridir. Özellikle evinden uzakta okuyan öğrenciler yurtlarda kalarak öğrenimlerini tamamlar. Yurtlarda yüzlerce birey konaklar. Bu yüzden söz konusu yapılarda güvenliğin üst düzeyde tutulması büyük önem taşır. Üstelik uzun süren yurt hayatı boyu öğrenciler ve görevliler pek çok olası tehlikeyle karşı karşıya kalabilirler. Bu sebeple en korunaklı yurt kapı çeşitleri ile yurtlar korumaya alınmalıdır.

Pek çok açıdan avantaj sağlayan yurt kapıları hem yurt binasına hoş bir hava katar hem de içerisinde kalan öğrenci ve görevlilerin çeşitli dış faktörlerden korunmasını sağlar. Rahat bir yurt hayatı geçirmek isteyen öğrenciler kaliteli, uzun kullanım ömrüne sahip darbeye dayanıklı yurt kapıları sayesinde emniyete kavuşabilir. Tıpkı evlerin bölümlere ayrıldığı gibi pek çok bölüme ayrılan yurt odalarının da her biri için kapı montajı gerekir.

Yurt Kapı Modelleri ve Çeşitleri

Yurtlar için özel olarak tasarlanmakta olan yurt kapı modelleri hem öğrencilerin göz zevkine hitap eden hem de onları rahat ettiren ürünlerdir. Bu kapılar ısı ve ses yalıtımı bakımından başarılıdır. Çünkü yurtta barınan çok fazla öğrenci mevcuttur ve bu mevcudiyet için güçlü bir yalıtıma gereksinim duyulur. Özellikle sesi en iyi biçimde yalıtan yurt odası kapısı ile farklı dairedeki bireyler birbirlerinin seslerinden rahatsızlık duymaz.

Yurtlar için imal edilen kapılar neme, suya ve çeşitli darbelere karşı maksimum düzeyde dayanıklıdır. Özellikle yanmaya dayanıklı yurt kapıları adeta bir ihtiyaçtır. Pek çok bireyin bir arada bulunduğu yurtlarda yangın çıkma ihtimaline karşın yangından etkilenmeyen ve hatta yangının belirli süre zarfında yayılımını önleyen kapıların varlığı büyük bir nimettir. Yangın esnasında güvenli alanları daha uzun süre koruyan bu kapılar oldukça kıymetlidir.

Yıpranmaya, deformasyona ve çizilmeye dayanıklı yurt kapıları sayesinde uzun süreli kullanım sağlamak mümkün hale gelir. Kolay kolay çizilmeyen yüzeyi bu kapıların estetiksel görünümünü yıllarca koruma altında tutmasına yardımcı olur. Pek çok farklı insana barınma imkânı sağlayan yurtlarda bazen kapının kontrolsüzce kullanıldığına rastlamış olabilirsiniz. Bu kullanım neticesinde kapının çabuk bozulması söz konusu olabilir. Ancak dirençli ve sağlam yurt kapıları bu olumsuzluğun önüne geçer. Böylece söz konusu kapılar yıllara meydan okuyarak pek çok misafirin ağırlanmasında büyük bir vazife üstlenir. Kapıların hırpalanması ve doğru bir şekilde kullanılmaması bile onların direncini çarçabuk kıramaz.

Yurt Kapı Fiyatları

Yurtların özelliklerine ve gereksinimlerine göre tasarlanan kapılara daima ihtiyaç duyulur. Çünkü eğitim ve yurt hayatı sürekliliğini korur ve bu da gerek yeni yapılan yurtlarda gerekse mevcut yurtların yenilenmesinde kapı teminatı yapılmasını zorunlu kılar.

Sektörün öncüleri arasında yerini alan ve kaliteli malzemelerle üretim yapan ADOKAPI ile dayanıklı yurt kapıları temin edebilirsiniz.