ADOPEN’İN PVC PROFİL ÜRETİM VE TEKNİĞİ

ADOPEN’in mükemmeliyetçilik ilkesinin özeti; tüketici memnuniyetini kaliteli PVC Profiller üreterek, tüketicinin olduğu her yere bu profilleri yaygın bir bayi ağı ile ulaştırmasıdır. ADOPEN’in “Kaliteli PVC Profil  üretmek” amacıyla çıktığı yol; nitelikli hammadde ve en ileri üretim tekniğinin, profesyonel bir ekip, yıllara dayanan tecrübe, iyi bir tesis ve kusursuz bir organizasyonla birleştirmesiyle gerçekleşmektedir. Bu özellikler ADOPEN’i sektörün lider markalarından biri haline getiren en önemli özelliklerdir.
 
Vinilklorür monomerinin polimerizasyonu ile elde edilen PVC hammaddesine katılan yüksek kaliteli katkı maddeleriyle hazırlanan özel bir karışım ADOPEN profillerini oluşturan ilk basamaktır. Bu karışımı darbe dayanıklılığı veren bileşenler, renk pigmentleri, stabilizatörler ve dolgu malzemeleri oluşturur.
 
Şekillendirme ve kalite kontrol
 
İkinci adım ise bu karışımın en ileri teknolojiye sahip ekstruderlerle (profil çekme makinası) ve mükemmel ADOPEN kalıplarıyla şekillenerek iç ve dış yüzeyi koruma bantlı ADOPEN profillerine dönüştürülmesidir. Üretilen bu profiller sevkiyat aşamasına geçmeden önce birtakım testlere ve kontrollere tabi tutulur. Darbe dayanıklılığı, köşe mukavemeti, kaynak uygunluğu, sıcakta bekletme sonrası ölçü değişikliği, sıcakta bekletme sonrası davranış, hava şartlarına karşı renk haslığı (yaşlandırma), vicat yumuşama ısısı tayini, charpy darbe dayanımı, hava şartlarına karşı mekanik dayanıklılık gibi testlerle görünümü, rengi, parlaklığı, boyutu, ölçüleri ve yüzeyinin ne derece kusursuz olduğuna dair yapılan kontroller üretim aşamasından sonraki adımlardır.
 
Yapılan kalite kontrol testlerinden sonra doğa şartlarına ve darbeye karşı dayanıklı, rengi solmayan, sonradan kirlenme yolu ile yüzeyde oluşan lekeleri kolayca temizlenen ADOPEN PVC Profilleri ambalajlanır ve PVC doğrama haline getirilecek aşamaya geçilmiş olunur.
 
Uluslararası normlarda üretim
 
ADOPEN doğramalarının farkı, yüksek kaliteli malzemelerle ve ileri teknolojiyle üretilip, her bir özellikleri titizlikle kontrol edilmeleri, ince bir ustalık ve mükemmeliyetçilik ilkesi ile tüketiciye sunulmuş olmalarıdır.
 
ADOPEN PVC Profillerinin bulunulan ortamın gerektirdiği her türlü dayanıklılığa, ses ve ısı yalıtımına, kullanım rahatlığına sahip olması, sağlıklı ışık girişi sağlaması, estetik bir görünümü ve renk alternatiflerini tüketiciye sunması üretim tekniğinde gizlidir.ADOPEN PVC Profilleri uluslararası normlara uygun olarak üretilir ve Türkiye’den birçok ülkeye ihraç edilerek tüm dünyanın pencere konusundaki beklentilerini en üst düzeyde karşılar.

SİZDE YORUM GÖNDERİN

Güvenlik Kodu